Dit voorjaar organiseren de makers van de podcast Iconen van de Geschiedenis, de stichting Oude Hollandse Waterlinie en Historizon een unieke serie over Vrijdenkers uit de Lage Landen. Met podcasts en online presentaties door aansprekende historici.
In deze serie staan vrijdenkers van uit de Lage Landen centraal die zijn gekoppeld aan vestingsteden van de Oude Hollandse Waterlinie. In meerdere steden hebben namelijk denkers en dominees gewoond die het opnamen voor de vrijheid van denken, geloof en geweten. Wie zijn deze mensen? Hoe kwamen ze aan hun ideeën? Speelden de plekken waar ze opgroeiden of later woonden hier een rol in? Of paste dit in de eeuwenoude overlegcultuur die een belangrijke plaats had in verschillende steden van de Oude Hollandse Waterlinie? Deze vragen komen in deze serie aan bod.

Zo lichten we in vijf podcastafleveringen vijf verschillende vrijdenkers uit. We hebben het hierbij over: Desiderius Erasmus, Jacobus Arminius, Jan de Bakker, Comenius en Hugo de Groot. Daarnaast organiseren we vijf webinars die verdieping geven aan de besproken denkers. Hierbij gaat het over verschillende thema’s, zoals het humanisme, religie en tolerantie, migratie in de 17de eeuw, de rol van vrouwen en diplomatie in de 17de eeuw.
Meer informatie online op https://historizon.nl/vrijdenkers-van-de-lage-landen/